Warning: file_put_contents(): Only 0 of 7758 bytes written, possibly out of free disk space in /home/seo/public_html/gofr.eu/wp-content/plugins/comet-cache/src/includes/traits/Plugin/InstallUtils.php on line 349

Warning: mkdir(): Disk quota exceeded in /home/seo/public_html/gofr.eu/wp-content/plugins/comet-cache/src/includes/traits/Plugin/InstallUtils.php on line 504
Wieńce w różnych kształtach

Jak zrobić wieniec w kształcie krzyża lub serca

Wiązanki na cmentarz w nietypowych kształtach zaczynają cieszyć się coraz większą popularnością. Wyglądają naprawdę imponująco i mogą być wspaniałą ozdobą nagrobka. Co ciekawe, wcale nie są trudne w wykonaniu, dlatego bez problemu możemy zrobić je sami!

Jeżeli znudziły ci się już wiązanki na cmentarz w tradycyjnej formie i chcesz wykonać taki oryginalny wieniec, postępuj krok po kroku zgodnie z naszymi radami, a efekt przewyższy twoje oczekiwania! Będzie to z pewnością powód do dumy, oraz  wspaniały dowód na miłość i pamięć dla twoich zmarłych bliskich.

WIENIEC W KSZTAŁCIE KRZYŻA

Potrzebne będą:

  • gąbka florystyczna w kształcie krzyża (dostępna w sklepach florystycznych)
  • kwiaty – żywe bądź sztuczne (zdecydowanie polecamy żywe hortensje w dowolnym kolorze, które świetnie sprawdzą się w tego typu kompozycjach). Wybieraj kwiaty o dużych, niesypiących główkach
  • gałązki żywe bądź sztuczne – proponujemy gałęzie z hortensji
  • nóż

1. Przed wbijaniem gałązek i kwiatów, należy uciąć ich końcówki pod kątem. Skróć kwiaty i gałęzie na mniej więcej równą długość.

2. Zaczniemy od wbijania liści w gąbkę – liście będą znajdować się na samym dole tylko przy obwódkach krzyża, dlatego też wbijamy je jak najniżej do każdej ścianki. Dzięki temu uzyskamy „obramówkę” z liści hortensji. Gęstość liści zależy od naszych indywidualnych upodobań.

3. Następnie do gąbki będziemy wbijać kwiaty hortensji. Wbijamy je gęsto, zapełniając wszystkie ścianki gąbki. Ważne, aby po wbiciu kwiaty miały taką samą wysokość, choć możemy także stopniować ich wysokość (im bliżej środka, tym wyżej usytuowane są kwiaty), jednakże to wymaga już większej wprawy i precyzji.

Gotowe! Możesz jeszcze umieścić w dowolnym miejscu (na przykład na środku krzyża) kwiaty lilii bądź kalii, ale równie dobrze możesz pominąć tę czynność.

WIENIEC W KSZTAŁCIE SERCA

Schemat jest bardzo podobny, jak w przypadku poprzedniego wieńca. Również potrzebujemy gąbki florystycznej, tym razem w kształcie serca, noża, kwiatów żywych bądź sztucznych i gałązek żywych bądź sztucznych.

W tym przypadku również sprawdzą się hortensje, ale proponujemy także goździki lub margaretki (świetnie sprawdzą się w przypadku serca niewielkich rozmiarów). Pięknie będą wyglądały także róże, jednakże jest to dość kosztowne rozwiązanie, dlatego polecamy je osobom, które hodują róże.

1. Możemy postępować tak jak w przypadku krzyża – liście umieścić na samym dole wokół serca, gęstość zależy od nas. Pamiętajmy, aby wcześniej podciąć łodygi pod kątem. Równie dobrze możemy stworzyć serce tylko i wyłącznie z kwiatów.

2. Cały środek serca (i boki, jeżeli nie umieściliśmy liści) uzupełniamy gęsto kwiatami. W tym przypadku możemy użyć także różnych rodzajów kwiatów, gdzie środek wypełnimy innym rodzajem, a zewnętrzne części innymi, bądź jednego rodzaju kwiatów, ale różnych kolorów (na przykład białe i różowe róże). Gotowe!