Warning: file_put_contents(): Only 0 of 7758 bytes written, possibly out of free disk space in /home/seo/public_html/gofr.eu/wp-content/plugins/comet-cache/src/includes/traits/Plugin/InstallUtils.php on line 349

Warning: mkdir(): Disk quota exceeded in /home/seo/public_html/gofr.eu/wp-content/plugins/comet-cache/src/includes/traits/Plugin/InstallUtils.php on line 504
Gotowe teksty na szarfy

Napisy na wiązanki pogrzebowe

Pogrzeb nie należy do przyjemnych ceremonii, jednakże uczestnicząc w nim, zależy nam na tym, aby jak najpiękniej pożegnać zmarłą osobę. Możemy uczynić to nie tylko poprzez szczerą modlitwę, ale także dzięki takim elementom jak kwiaty, które potrafią wiele wyrazić.

Kwiaty dajemy z różnych powodów i różnych okazji – imienin, urodzin, rocznic, ślubu, komunii, kiedy chcemy komuś podziękować, przeprosić, wyrazić wdzięczność, uczucie etc. Są ważnym elementem komunikacji międzyludzkiej, dlatego żegnając się z bliską nam osobą, szczególnie zadbajmy o to, aby poprzez kwiaty wyrazić swoją miłość, czy wdzięczność.

Najczęściej decydujemy się na wieńce z żywych bądź sztucznych kwiatów. Kwiaty, jakie wybieramy, to zazwyczaj róże w dowolnym kolorze, gerbery, anturium, goździki oraz lilie. Najbliższa rodzina decyduje się na duże wieńce na stojakach, w przypadku dalszej rodziny oraz znajomych, w grę wchodzą wiązanki z kwiatów w formie tradycyjnej, bądź o dowolnym kształcie – serca, krzyża, koła etc.

Do kompozycji kwiatowych przeznaczonych na ceremonie pogrzebowe, dołącza się szarfy, na których, w szczególności najbliższe osoby zmarłego, umieszczają odpowiedni napis. Dalsza rodzina ogranicza się raczej do napisu „Ostatnie pożegnanie” lub „Spoczywaj w pokoju”, tymczasem bliscy chcą napisać coś wyjątkowego, osobistego, wyrazić swoje uczucia i pamięć. Często nie jest to proste ze względu na okoliczności, które sprawiają, że nie jesteśmy w stanie racjonalnie myśleć, dlatego też możemy zdać się na kwiaciarnię, która wymyśli dla nas ładny napis, lub zdać się na poniższe teksty:

NAPISY NA WIĄZANKI DLA RODZINY

Szarfy pogrzebowe składają się z dwóch części, rozdzielonych wiązaniem. Pierwsza zwraca się ku zmarłej osobie, oraz podkreśla pokrewieństwo czy też stopień relacji, druga wskazuje osobę, od której pochodzi wieniec. Najlepiej wybierać krótkie teksty, aby napis był czytelny i duży, oraz mniej więcej równej długości po jednej i drugiej stronie:

Najukochańszej Żonie – Mąż

Ukochanemu Tatusiowi i Dziadkowi – Syn, Synowa i Wnuki

Najukochańszej Mamusi i Babci – Syn z Żoną i Wnukami

Najukochańszemu Synowi – Rodzice

Najukochańszej Matce Chrzestnej – (imię) z Żoną i Dziećmi

Drogiej Cioci – (imię) z Żoną i Dziećmi

Kochanej Siostrzyczce – (imię) z Żoną i Dziećmi

Naszemu Najdroższemu Aniołkowi – Kochający Rodzice

Kochamy – (imiona żony/męża i dzieci)

Na zawsze Twoi – (imiona)

Spoczywaj w pokoju – Najbliższa Rodzina

NAPISY NA WIĄZANKI DLA ZNAJOMYCH

W przypadku dalszej rodziny, kolegów z pracy czy pracodawców, możemy także zdecydować się na krótki, elegancki napis, który wskaże nasz stopień relacji oraz wyrazi pamięć:

Z Ostatnim Pożegnaniem – Firma (nazwa firmy)

Z Żalem Żegnamy – Zarząd i Pracownicy (nazwa firmy)

Naszemu Drogiemu Panu (imię) – Przyjaciele z (nazwa firmy)

Długoletniemu Pracownikowi – Dyrekcja i Pracownicy (nazwa firmy)

Córce Naszej Koleżanki – Koleżanki i Koledzy (nazwa firmy)

Mamie Naszego Kolegi – Przyjaciele z Pracy

Najwspanialszej Przyjaciółce – (imię)

Z Wyrazami Głębokiego Smutku – Przyjaciele