Warning: file_put_contents(): Only 0 of 7758 bytes written, possibly out of free disk space in /home/seo/public_html/gofr.eu/wp-content/plugins/comet-cache/src/includes/traits/Plugin/InstallUtils.php on line 349

Warning: mkdir(): Disk quota exceeded in /home/seo/public_html/gofr.eu/wp-content/plugins/comet-cache/src/includes/traits/Plugin/InstallUtils.php on line 504
Wiązanki z róż na grób

Nowoczesne wiązanki florystyczne z róż

Do niedawna, chryzantemy, gerbery, kalie czy anturium były kwiatami najczęściej wykorzystywanymi we florystyce funeralnej. One kojarzyły się nam głównie z ceremoniami pogrzebowymi i Świętem Zmarłych. Te kwiaty nadal cieszą się nadzwyczajną popularnością, że względu na swoją trwałość (szczególnie chryzantemy) oraz bardzo elegancki, estetyczny wygląd. Jednakże floryści stosują coraz więcej unowocześnień, wprowadzając tym samym inne, równie piękne gatunki kwiatów do florystyki funeralnej. Tym gatunkiem są między innymi róże.

NOWOCZESNE WIĄZANKI Z RÓŻ

Róża kojarzy się z ogromnym uczuciem, szacunkiem, wdzięcznością, dlatego też bardzo często wybieramy ten gatunek kwiatów do zrobienia pięknych kompozycji na trumny, a także w przypadku wiązanek na pogrzeb.

Róże są niezwykle eleganckim gatunkiem kwiatów, wyglądają świetnie zarówno w połączeniu z innymi kwiatami, jak też samodzielnie. Możemy wybierać różne kolory i odmiany róż – duże, niewielkie, czerwone, żółte, białe, herbaciane etc.

Wiązanki z czerwonych róż najczęściej wybierają bliskie osoby zmarłego. Ilość róż zależy od nas – bardzo efektownie wyglądają wiązanki z 15 – 20 dużych róż w dowolnym kolorze, w połączeniu z jodłą i palmą. Dla dalszej rodziny bądź znajomych idealny będzie bukiet z 8 – 10 róż. Do takich nowoczesnych bukietów, poza szarfą z napisem, dołącza się również dekorację funeralną (na przykład organza subtelnie oplatająca kwiaty).

Równie pięknie wyglądają wiązanki, w których wykorzystuje się róże oraz inne gatunki kwiatów. Możemy postawić na tradycję, i wybrać połączenie pięknych, dużych róż i anturium. Kolorystyka zależy od nas – możemy wybrać wszystkie kwiaty o podobnej barwie (czerwonej lub białej), bądź kwiaty o różnych, pasujących do siebie barwach (na przykład białe anturium i różowe oraz czerwone róże).

Do róż i anturium możemy dołączyć również niezwykle eleganckie kalie. Połączenie czerwonych róż z białymi kaliami, oraz białym i czerwonym anturium, a także zielonym igliwiem i palmą będzie wyglądać bardzo dostojnie.

Możesz wybrać również niewielką, ale bardzo elegancką wiązankę z róż o dowolnej barwie i białych kalii.

Do kalii i róż świetnie spasują również gerbery. Niezwykle elegancko i subtelnie zaprezentuje się nowoczesna wiązanka z białych kalii, kremowo-pomarańczowych gerber oraz róż herbacianych.

Pięknie wyglądają także wiązanki z róż i tulipanów. Kolorystyka zależy od nas, pamiętajmy jednak o zachowaniu harmonii – idealnie będą się komponować czerwone róże w połączeniu z czerwonymi i ciemnożółtymi tulipanami, lub połączenie herbacianych róż i żółtych tulipanów.

Bardzo nowoczesnym rozwiązaniem jest połączenie róż oraz storczyków. Taka wiązanka wygląda bardzo elegancko, a co najważniejsze, rozwiązań kolorystycznych mamy sporo – pięknie zaprezentuje się połączenie białych róż i biało-zielonych lub fioletowych storczyków, lub herbacianych róż i żółtych bądź białych storczyków.