Warning: file_put_contents(): Only 0 of 7758 bytes written, possibly out of free disk space in /home/seo/public_html/gofr.eu/wp-content/plugins/comet-cache/src/includes/traits/Plugin/InstallUtils.php on line 349

Warning: mkdir(): Disk quota exceeded in /home/seo/public_html/gofr.eu/wp-content/plugins/comet-cache/src/includes/traits/Plugin/InstallUtils.php on line 504
Bukiety na grób

Piękne bukiety na cmentarz do wazonu

O groby swoich bliskich powinniśmy dbać regularnie, przez cały rok, a nie tylko z okazji Święta Zmarłych. Postarajmy się, aby nagrobek był zawsze czysty, aby palił się na nim znicz – symbol pamięci o zmarłym. Ozdabiajmy także nagrobek za pomocą kwiatów.

Obecnie, najczęściej robione są nagrobki, które po obu stronach głowicy (część nagrobka, na której zapisane są dane zmarłego, umieszcza się zdjęcie, cytaty etc.) zawierają jeden/dwa wazony. Jest to bardzo dobre rozwiązanie, ponieważ umieszczony wazon jest trwale zamontowany, dzięki czemu mamy pewność, że nie przewróci się np. pod wpływem wiatru. Ponadto jest on solidny, odporny na mróz, opady czy duże nasłonecznienie, oraz pasuje wizualnie do wyglądu i koloru nagrobka.

Jeżeli zdecydowaliśmy się na taki rodzaj nagrobka, szczególnie dbajmy o to, aby w wazonach zawsze znajdowały się kwiaty, czy to sztuczne, czy żywe.

Dobieraj kwiaty pasujące do pory roku, o podobnej kolorystyce, aby efekt był stonowany i elegancki. Nie wiesz, z jakich kwiatów wyczarować piękny bukiet do wazonu? Przeczytaj, jakie gatunki kwiatów idealnie sprawdzą się w tej roli!

Sztuczne kwiaty zostawmy na okres zimowy, tymczasem w pozostałych porach roku postarajmy się o bukieciki z żywych kwiatów. Możemy zrobić je sami, szczególnie, jeśli posiadamy swój ogródek.

JAKIE GATUNKI KWIATÓW?

Wiosną, kiedy wszystkie rośliny budzą się do życia, nie sposób nie zwrócić uwagi na piękne tulipany o różnych barwach. I to właśnie jedna z naszych propozycji na bukiet. Tulipany pasują nie tylko do wnętrz, mogą ozdobić także nagrobek, nadając mu świeżości, ale i elegancji. Kolor zależy od ciebie – białe tulipany będą wyglądać elegancko (szczególnie polecamy je na nagrobki koloru czarnego, gdzie kontrast podkreśli ich piękno). Różowe i czerwone tulipany będą prezentować się równie pięknie na każdym rodzaju nagrobku. Możesz także stworzyć bukiet, którym umieścisz różne kolory. Taka kompozycja będzie piękną, wiosenną ozdobą nagrobka. Tymi kwiatami możemy ozdabiać groby od marca aż do końca maja, bowiem ich rożne odmiany kwitną w różnym czasie.

Kolejnym gatunkiem kwiatów, który świetnie sprawdzi się jako ozdoba nagrobka, to mieczyki. Mają różne odmiany i różne kolory. Wielu osobom kojarzą się ze świętami Wielkanocnymi, dlatego też, wybierając mieczyki koloru żółtego, możesz stworzyć z nich bukiet świąteczny. Wybierając kwiaty dwukolorowe (np. biało-różowe) stworzysz bardzo estetyczną kompozycję.

W okresie wakacji postaw na ozdobę nagrobka za pomocą goździków. To lekkie, kolorowe kwiaty, które ładnie się zaprezentują i będą idealnie pasować do okresu letniego. Wakacje to także dobry okres na kalie, które idealnie nadają się na cmentarz. Są niezwykle eleganckie i nawet w niewielkiej ilości, subtelnie ozdobią nagrobek. Znajdziemy je w różnych kolorach, jednakże największą popularnością cieszą się kalie o barwie białej. W okresie wakacyjnym, dobrym gatunkiem do wazonu będą również margaretki.

Równie idealnym kwiatem do wazonu jest anturium – wytworny i elegancki kwiat najczęściej o barwie czerwonej.

Bardzo dużą popularnością cieszą się także gerbery, którymi możemy cieszyć się przez prawie cały rok.