Wiązanka ze sztucznych kwiatów krok po kroku

Jeżeli regularnie dbamy o groby naszych bliskich, chcemy, aby poza posprzątanym nagrobkiem, pozostawić również na nim zapalony znicz – symbol pamięci, oraz upiększać nagrobek za pomocą kwiatów. Jednak nie zawsze mamy możliwość przynosić bukiety z żywych kwiatów, które szybko więdną, wymagają częstej zmiany wody  i nie są odporne na warunki atmosferyczne, dlatego też, jeżeli nie mamy możliwości częstego zaglądania na grób, zdecydujmy się na bukieciki bądź wiązanki z kwiatów sztucznych, który mogą ozdobić nagrobek równie efektownie, ciesząc nas trwałością i odpornością na pogodę. Co najważniejsze, taki bukiecik czy wiązankę możemy wykonać sami, bez większych problemów, dzięki czemu nie będziemy wydawać pieniędzy na gotowe wiązanki, a my będziemy usatysfakcjonowani i dumni z siebie, że zrobiliśmy go samodzielnie.

Jeżeli nie wiesz, jak wykonać samodzielnie wiązankę ze sztucznych kwiatów, przedstawiamy, jak krok po kroku wykonać najprostsze wzory.

WIĄZANKA KROK PO KROKU

Najlepiej będzie wykonać ją na florecie (gąbka florystyczna obudowana plastikową siatką, z rączką do przenoszenia bukietu). Dzięki plastikowej osłonce, elementy dekoracyjne nie będą się przesuwać.

Ponadto bardzo ważnym elementem jest jodła, która będzie stanowić podstawę stroika (możemy zastąpić ją innym gatunkiem drzewa iglastego).

Te dwa elementy są podstawą każdej wiązanki, jaką chcemy wykonać. Pozostałe elementy zależą już tylko i wyłącznie od nas – rodzaje, ilość i kolory kwiatów, gałązki, ewentualnie szyszki, kule dekoracyjne etc. My szczególnie polecamy takie sztuczne kwiaty jak róże, kalie, lilie, storczyki, anturium czy gerbery.

Nie potrzebujemy żadnych narzędzi do przyklejania roślin, ponieważ będziemy je wbijać we floret. Jedyne, co może być nam dodatkowo przydatne to nożyczki/nożyk do regulowania odpowiedniej długości łodyg oraz druciki wyrobowe/florystyczne do przytwierdzenia na nie główek sztucznych kwiatów .

1. Wokół floretu wbijamy gałązki z drzewa iglastego, zaczynając od dolnego poziomu na florecie. Gęstość gałązek zależy od nas. Ważne, aby ich końce przycinać pod kątem. Następnie przechodzimy do wyższego poziomu i nadal zapełniamy floret gałęziami. Możemy używać gałęzi jednakowej długości – wtedy uzyskamy wieniec okrągły, bądź krótsze gałęzie na dłuższe boki floretu, dłuższe na krótsze boki floretu – wtedy uzyskamy wieniec podłużny.

2. Druciki podcinamy na taką długość, aby kwiaty nie były dłuższe od gałęzi. Następnie na ząbkowane końce nakładamy główki dowolnych kwiatów. My proponujemy połączenie białych róż i białych lilii bądź róż i storczyka w dowolnym, ale podobnym kolorze.

3. Druciki (obcięte pod kątem) wciskamy w gąbkę i okręcamy wokół gałązki jodłowej. Ilość kwiatów zależy od nas – mogą być układane symetrycznie, równo (na przykład po pięć róż i trzy lilie bądź dwie gałązki storczyków z każdej strony) bądź w „artystycznym nieładzie”.

4. Na koniec umieszczamy ozdobne listki – na przykład paproci, winobluszczu etc (wcześniej obcięte pod końcem). Listki mogą mieć różną długość, aby wieniec wyglądał naturalnie.