Warning: file_put_contents(): Only 0 of 7758 bytes written, possibly out of free disk space in /home/seo/public_html/gofr.eu/wp-content/plugins/comet-cache/src/includes/traits/Plugin/InstallUtils.php on line 349

Warning: mkdir(): Disk quota exceeded in /home/seo/public_html/gofr.eu/wp-content/plugins/comet-cache/src/includes/traits/Plugin/InstallUtils.php on line 504
Kwiaty na trumnę

Ładne kompozycje kwiatowe na trumnę

Kwiaty są wspaniałym wyrazem pamięci, wdzięczności oraz uczuć. Wręczamy je sobie za życia, ale towarzyszą nam także w obliczu śmierci – przede wszystkim podczas ceremonii pogrzebowej. Wyrażamy w ten sposób pamięć, wdzięczność ale także żal, jaki czujemy po odejściu osoby nam bliskiej. Kwiaty dodają powagi i patosu ceremonii pogrzebowej, mają również spełniać rolę estetyczną. Pragniemy, aby zmarły był przez nas pożegnany jak najgodniej i jak najpiękniej.

Osobom pogrążonym w rozpaczy po utracie kogoś bliskiego, nie jest łatwo wybrać wszystkie ważne i mniej ważne elementy pogrzebowe. Nic dziwnego, nie myślimy wtedy racjonalnie, dlatego ciężko nam zastanawiać się nad takimi sprawami jak kompozycja kwiatowa na trumnę, czy napis na szarfie. Dobrze, jeżeli w takim momencie jest ktoś, kto pomoże nam ogarnąć wszystkie sprawy związane z pogrzebem, ale także wesprze nas duchowo.

Często po upływie czasu wyrzucamy sobie, że nie zajęliśmy się w dostatecznym stopniu wyborem kwiatów czy innych dodatków, dlatego też, po raz ostatni zróbmy dla naszej bliskiej osoby wszystko co w naszej mocy, aby nie dopuścić później do takich sytuacji.

Jednym z ważnych elementów jest wybór kompozycji kwiatowej na trumnę. Obecnie istnieje bardzo duży wybór różnego rodzaju kwiatów, ich kolorów i kształtów, które pięknie i patetycznie ozdabiają trumnę zmarłego.

Kwiaty, z których najczęściej tworzy się kompozycje na trumny to: róże, gerbery, lilie, kalie, anturium, goździki, hortensje. 

Najczęściej decydujemy się na kompozycję kwiatową umieszczaną na pokrywie trumny. Może mieć ona kształt podłużny, dzięki czemu elegancko zakrywa większą część pokrywy. Umieszczana jest często na środku wieka. Większe kompozycje wykonane są tak, aby ich boki luźno opadały na boki trumny, oraz pięknie układały się wzdłuż niej. Szczególnie pięknie wyglądają kompozycje z róż (białych, herbacianych, różowych), równie pięknie prezentują się podłużne kompozycje z białych kalii, których dwa dłuższe boki pięknie zakrywają wieko, z kolei środek kompozycji stanowią kalie uniesione ku górze.

Bardzo uroczyście wyglądają kompozycje przybierające kształt krzyża. W tym przypadku kompozycja również położona jest na wieku, jej boki nie opadają jednak na trumnę. Najczęściej wykorzystywane są takie kwiaty jak róże, goździki, czy gerbery o podobnych kolorach.

Możesz także wybrać kompozycję w kształcie serca, którą także umieszcza się na trumnie.

W przypadku, gdy kompozycja na wieko jest niewielka, możesz zdecydować się także na kompozycję ozdabiającą boki trumny. Wybierz wtedy taki sam rodzaj kwiatów zarówno na wieko, jak i na boki. Taka kompozycja pięknie prezentuje się również samodzielnie. Jest subtelna i delikatna.

Można także zdecydować się na kompozycję w formie bukietu (na przykład z białych róż) położoną na pokrywie trumny.